خرید گیربکس و مشتقات

هر خودرویی برای حرکت نیاز به یک عامل تولید کننده‌ نیرو و یک عامل انتقال دهنده‌ آن دارد.
تولید کننده نیرو در آن موتور یا پیشرانه است.
انتقال دهنده هم سیستمی متشکل از بخش‌های مختلف است که عمل انتقال نیرو را در کنار هم و به صورت پیوسته انجام می‌دهند.
در حقیقت نیروی تولید شده توسط پیشرانه، باید توسط یک سیستم انتقال دهنده، به چرخ‌ها منتقل شود.
سه بخش اصلی این سیستم انتقال دهنده شامل کلاچ، جعبه دنده و دیفرانسیل هستند که در میان آنها جعبه دنده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
جعبه‌دنده را اصطلاحا گیربکس هم می‌گویند.

 

کارایی گیربکس

گیربکس چیست و چه وظایفی دارد؟

گشتاور تولیدی توسط موتور باید متناسب با نیاز خودرو به چرخ ها منتقل شود. وظیفه‌ کنترل و تنظیم این قدرت با گیربکس یا جعبه دنده‌ خودرو است. درواقع گیربکس به راننده اجازه می دهد تا خودرو را با سرعت‌های مختلف در شرایط متفاوت کنترل کند. اهمیت این بخش از این جهت است که هر موتوری قادر به تولید میزان مشخصی از توان و گشتاور است. اما از طریق گیربکس می‌توان بدون بالا بردن دور موتور و گشتاور، به سرعت دلخواه رسید. گیربکس در کنار این وظیفه‌ مهم کارهای دیگری با درجه اهمیت متفاوت نیز انجام می‌دهد. مانند:

پیشگیری از سرعت‌های ناخواسته: به کمک گیربکس می‌توان خودرو را در سراشیبی‌ها و شرایط جاده‌ای که احتمال خروج سرعت از کنترل وجود دارد، اتومبیل را به صورت کامل در اختیار راننده قرار داد.

تنظیم جهت حرکت خودرو: به کمک گیربکس می‌توان جهت حرکت خودرو را به جلو و عقب کنترل کرد و به خودرو قدرت حرکت معکوس داد.

کار کردن موتور بدون حرکت خودرو: گاهی لازم است که موتور خودرو فعال باشد اما حرکتی صورت نگیرد. به کمک گیربکس می‌توان انتقال نیروی موتور به چرخ‌ها را متوقف و این امکان را فراهم کرد.

چرا خرید مستقیم؟

خرید مستقیم گیربکس و مشتقات از کارخانه

تصور کنید یک گیربکس یا یک آینه خودرو یا هر قطعه خودرو شما احتیاج به تعویض دارد، شما درخواست خرید را برای ما ارسال می کنید ما به محض استعلام قیمت از تامین کننده خارجی برای شما پیش فاکتور و کالا را حدودا در ۸ روز تحویل می دهیم.

و به علت تهیه قطعه بصورت مستقیم در ۹۹% مواقع قیمت یدکی دات نت از بازار ارزانتر بوده و شما ضمانت اصالت کالا را در اختیار دارید.

Delivery

تحویل در تنها
روز

Customer

مشتری راضی
+

Hours

ساعت پاسخگویی
+

سوالی دارید؟

مشکلی نیست! پاسخگو شما هستیم

قطعات مهم و اصلی خودرو

خرید مطمعن قطعات اصلی و مهم خودرو